Z ostatniej chwili

W środę wernisaż, w sobotę bieg

2023-03-07 11:43:01 informacje
img

W środę będzie można w Ratuszu wziąć udział w wernisażu wystawy „Damą być… Moda, szyk, sekrety buduaru”, a w sobotę na Promenadę Czesława Niemena – w treningu biegowym organizowanym z okazji Dnia Kobiet – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Tematem przewodnim wystawy „Damą być… Moda, szyk, sekrety buduaru”będzie kobieta. Na ekspozycji zobaczymy stroje, wachlarze, biżuterię, galanterię, torebki, kapelusze, obuwie obejmujące okres od końca XVIII w. do drugiej połowy XX w. Eksponaty pochodzą z kolekcji Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Okręgowego w Jarosławiu Kamienicy Orsettich, Muzeum Okręgowego w Koninie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz ze zbiorów kolekcjonerów prywatnych, a także Muzeum Częstochowskiego. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 marca o godz. 17.00 w Ratuszu.

W sobotę 11 marca Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Częstochowskiej zaprasza wszystkich chętnych na Promenadę Czesława Niemena na I Trening Biegowy z okazji Dnia Kobiet. Start imprezy o godzinie 12.00. Organizatorzy zapewniają dodatkowe atrakcje i zastrzegają, że każdy trenujący mężczyzna będzie biegał w spódnicy.  

Page generated in 0.0173 seconds.