Z ostatniej chwili

W święta bądźmy wylogowani

2022-12-22 12:12:15 informacje
img

Śląscy policjanci kontynuują kampanią społeczną „Wylogowani", której głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem cyberzagrożeń oraz higieny używania internetu. Jest to ważne również podczas zbliżającego się okresu świąt. Policjanci pragną zwrócić uwagę na coraz częściej występujące zagrożenie uzależniania się od „życia w sieci”.

Powszechny dostęp do internetu oraz jego potencjał sprawiają, że stał się on nieodłącznym elementem życia społecznego, rozrywki, pozyskiwania wiedzy czy robienia zakupów. Obserwując prowadzone w tej tematyce badania, statystycznie młodzież jest najaktywniejszą grupą społeczną korzystającą z internetu. Niesie to dla młodych ludzi konsekwencje wynikające z braku wystarczającej wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, ryzykowanymi zachowaniami w sieci, a przede wszystkim możliwością uzależnienia się od świata wirtualnego i jego pokus. Ryzyko kontaktu z cyberzagrożeniami i uzależnieniem od internetu radykalnie się zwiększyło. Dlatego prawidłowa higiena korzystania z internetu i multimediów stała się niezaprzeczalnie niezbędnym elementem naszego życia, szczególnie w dobie epidemii.

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej kontynuuje kampanię „Wylogowani”, która przestrzega przed zagrożeniami ze strony złej higieny użytkowania internetu, w tym portali społecznościowych, a także konsekwencji związanych z jego złym wykorzystaniem. „Wylogowani” to kampania skupiająca się m.in. na prawnych aspektach życia w sieci, poruszająca również inne, ważne tematy społeczne. Osamotnienie, izolacja, zmęczenie, pogorszenie relacji z rodziną i znajomymi czy odrzucenie dawnych zainteresowań to cena, jaką płacimy za nadmierne używanie komputerów i telefonów. Problem ten jest często niezauważany i bagatelizowany, w związku z czym policjanci postanowili zwrócić na to szczególną uwagę.

Page generated in 0.0183 seconds.