Z ostatniej chwili

W walce z przestępczością narkotykową

2023-03-01 10:16:41 informacje
img

W walce z przestępczością narkotykową

Policjanci z Komisariatu III i Wydziału Kryminalnego częstochowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli łącznie ponad 200 działek dilerskich marihuany. Na wniosek prokuratora decyzją sądu 31-latek z Zawodzia trafił do aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków, natomiast 30-latek ze Śródmieścia został objęty policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia – informuje częstochowska Policja.

W ubiegły czwartek częstochowscy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową i pseudokibiców zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta, który w piwnicy przechowywał ponad 80 działek dilerskich marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także ich udzielania. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Następnego dnia, w piątek, kryminalni z Komisariatu III  zabezpieczyli ponad 130 działek dilerskich marihuany. Do sprawy zatrzymali 31-latka, który narkotyki przechowywał w swoim domu. W ich wykryciu pomógł policyjny pies służbowy ze swoim przewodnikiem –aspirantem sztabowym Piotrem Owczarkiem z katowickiego wydziału prewencji. Mężczyzna, na wniosek prokuratora, decyzją sądu na 3 miesiące trafił do tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Page generated in 0.0185 seconds.