Z ostatniej chwili

Wiko się rozwija

2021-05-16 22:13:23 informacje
img

Firma Wiko Klebetechnik sp. z o.o.,  zajmująca się produkcją klejów specjalistycznych planuje rozbudowę zakładu w kolejnej lokalizacji KSSE, ale już teraz chce zatrudnić handlowców, pracowników obsługi administracyjnej z językiem angielskim i niemieckim, magazynierów, operatorów maszyn oraz specjalistów systemów ERP - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Firma dynamicznie się rozwija. Specyfika branży sprawiła, że okres pandemii nawet przyspieszył ten rozwój, pozyskano nowych klientów i partnerów biznesowych.
O dotychczasowej działalności i najbliższych planach spółki rozmawiał z jej prezesem Michałem Pawłowskim prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który 12 maja odwiedził zakład.
Wiko Klebetechnik sp. z o.o. planuje rozbudowę zakładu w kolejnej lokalizacji Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie zatrudnia na stałe ok. 50 osób na umowę o pracę, jednak planowane są nowe przyjęcia. Jak deklaruje Michał Pawłowski, szukają handlowców, pracowników obsługi administracyjnej ze znajomością języka angielskiego i niemieckiego, magazynierów, operatorów maszyn oraz specjalistów systemów ERP (ang. enterprise resource planning).
Sukcesywnie realizowane są inwestycje w funkcjonującym zakładzie, kupowane nowe maszyny, rozwijają się linie produkcyjne oraz systemy informatyczne, stąd m.in. zapotrzebowanie na zatrudnienie osób do obsługi programu Comarch ERP Enterprise.
Prezes podkreśla, że częstochowski samorząd jest bardzo otwarty na biznes i przemysł, chwali współpracę z miastem i ma nadzieję na dalszy rozwój Wiko w Częstochowie.
Firma Wiko Klebetechnik sp. z o.o. sfinalizowała swoją inwestycję na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie na tzw. Skorkach w 2016 r. 
Wcześniej działała w wynajmowanej siedzibie w okolicach ul. Bór. Chcąc się rozwijać, zainteresowała się miejskimi terenami inwestycyjnymi położonymi przy ul. Ekonomicznej. W maju 2015 r. uzyskała pozwolenie na prowadzenie działalności w KSSE w Częstochowie. Prace budowlane trwały od początku września 2015 r. Od czerwca 2016 r. produkcja prowadzona jest już w nowym zakładzie.
Inwestycja Wiko Klebetechnik Sp. z o.o. była pierwszym zrealizowanym przedsięwzięciem na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w obszarze Skorki.
Wiko Klebetechnik sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie jest częścią wywodzącej się z Niemiec międzynarodowej grupy Gluetec Industrieklebstoffe GmbH & Co. KG. Na polskim rynku firma funkcjonuje od 2005 r. Zajmuje się produkcją i dystrybucją chemii przemysłowej, m.in. klejów konstrukcyjnych dla branż produkcyjnych (np. do klejenia karoserii samochodowych).
fot. Łukasz Kolewiński

Page generated in 0.0163 seconds.