Z ostatniej chwili

Woda się liczy

2021-05-23 14:58:23 informacje
img

W konkursie organizowanym przez częstochowską Szkołę Podstawową nr 29 im. Królowej Jadwigi dzieci uczyły się pokazywać dane w formie przejrzystych infografik, ale i doceniać wartość wody, którą… trzeba umieć liczyć. Zwłaszcza dziś –  w kontekście zmian klimatu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   
Choć matematyka często wydaje się skomplikowana, abstrakcyjna, niezrozumiała, wcale nie musi taka być. Staje się mniej odległa, kiedy młodzi ludzie uświadamiają sobie, że otacza ich na co dzień, a okazuje się ciekawa i fascynująca, gdy zachęca do poszukiwania własnych rozwiązań.
Wiedzę i zabawę łączył w sobie zaproponowany przez Szkołę Podstawową nr 29 im. Królowej Jadwigi Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Infografika liczbowa – Woda się liczy” – jedno z przedsięwzięć realizowanych w ramach innowacji „Ile międzyprzedmiotowych treści w szkole się mieści?”.
Celem konkursu było m.in. kształtowanie w uczennicach i uczniach umiejętności przedstawiania informacji w sposób syntetyczny oraz posługiwania się w tym celu odpowiednimi środkami i technologiami. Nadesłano 43 prace z 24 szkół podstawowych z całego województwa śląskiego. Zwycięzców wyłoniła zewnętrzna komisja w składzie: Michał Jelonek (przewodniczący, specjalista informatyk Samorządowego Ośrodka Doskonalenia), Sylwia Kurcab (nauczycielka-konsultantka do spraw edukacji artystycznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” ) oraz Aleksandra Krawczyk (nauczycielka-konsultantka do spraw przedmiotów przyrodniczych Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”).
W ocenie – zgodnie z wytycznymi regulaminu – szczególną uwagę zwracano na zgodność z tematem konkursu, kreatywność, trafność i oryginalność przedstawienia tematyki oraz walory artystyczne.
Za organizację konkursu w SP nr 29 odpowiedzialne były Joanna Bromek, Agnieszka Kaleta, Ewa Szajbel, a całość odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.
A oto wyniki:
I miejsce:
Bartosz Bąk, klasa VII, SP w Kłomnicach
Aleksander Mól, klasa VII, SP 29 w Częstochowie

II miejsce:
Anna Wójcik, klasa VIII, SP 29 w Częstochowie
Michał Blachnicki, klasa VIII, SP w Kamienicy Polskiej
Nikola Lesiak, klasa VII, SP 48 w Częstochowie

III miejsce:
Weronika Ujma, klasa VII, SP 46 w Częstochowie
Zofia Dudek, klasa VII, SP 24 w Częstochowie
Igor Lewandowicz, klasa VIII, ZSP 1 w Częstochowie

Wyróżnienia:
Emil Sieczka, klasa VII, SP 46 w Częstochowie
Mateusz Dusik, klasa VIII, SP 2 w Sławkowie
Maciej Lewandowicz, klasa VII, ZSP 1 w Częstochowie
Anna Malmur, klasa VIII, SP 48 w Częstochowie


Fot. Materiały organizatora

Page generated in 0.0158 seconds.