Z ostatniej chwili

Wodociągi kupiły pacz kowarkę do wody pitnej

2022-07-01 12:18:33 informacje
img

Wodociągi Częstochowskie w razie awarii sieci czy innych sytuacji kryzysowych są gotowe szybko zaopatrzyć w wodę mieszkańców miasta i okolic. Aby usprawnić dostawy wody pitnej, kupiły specjalną paczkowarkę – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Urządzenie do paczkowania wody w woreczki zostało zamontowane w Stacji Uzdatniania Wody w Wierzchowisku, jednym z kilku głównych ujęć należących do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego. Przy użyciu tej maszyny można zagwarantować ciągłość dostaw wody bezpiecznej bakteriologicznie w przypadku problemów z siecią wodociągową, wtórnego skażenia wody w sieci, klęsk żywiołowych, zamarzania/uszkodzenia przyłączy, ale także organizacji imprez masowych. Termin przydatności wody do spożycia, pakowanej w woreczki foliowe, wynosi pół roku.

Urządzenie pozwala wyprodukować kilka tysięcy woreczków z wodą w bardzo krótkim czasie. PWiK dzięki inwestycji w tabor samochodowy może w stosunkowo krótkim czasie dostarczyć wodę do dowolnego miejsca na bardzo dużym obszarze.

Maszyna kupiona przez Wodociągi Częstochowskie wyposażona jest w panel operatorski oraz zespół przygotowania folii, datowania worków i pakowania wody. Urządzenie może obsługiwać jedna osoba. Paczkowarką steruje się z pulpitu operatorskiego, a regulacja wydajności i dozowania urządzenia odbywa się w sposób manualny. Automatyczny datownik pozwala określić termin produkcji oraz przydatności do spożycia zapakowanej wody.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0154 seconds.