Z ostatniej chwili

Wspólnie dla Oliviera

2023-04-26 12:02:15 informacje
img

Cztery miesiące trwała zbiórka „Wspólnie dla Oliviera” na ratowanie zdrowia i życia nastolatka Oliviera Dłubały,  prowadzona przez stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy. Pieniądze na ten cel zbierano do 160 puszek w różnych punktach miasta i regionu, w co zaangażowało się 60 wolontariuszy. Wczoraj, 25 kwietnia akcja została podsumowana podczas konferencji prasowej na pl. Biegańskiego, przy pojemniku w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Ustawienie takich właśnie serc to również inicjatywa stowarzyszenia.

17-letni Olivier od jakiegoś czasu uskarżał się na ból w okolicy żeber. To, co na początku było brane za sportową kontuzję, okazało się zmianą guzowatą. Na tyle dużą, że zrobiła spustoszenie w organizmie, uszkodziła kilka żeber, dała też przerzuty do płuc i do kości. Siedemnastolatek trafił do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Przyjmuje chemię według protokołu oraz dodatkową, bardzo kosztowną chemię celowaną, nierefundowaną przez NFZ, ale zwiększającą szanse na jego wyleczenie.

– Historia Oliviera poruszyła nas mocno, wiedzieliśmy, że liczy się czas i musimy działać natychmiast – wyznają członkowie Wspólnie dla Częstochowy.

Spotkanie było okazją do podziękowań dla młodych ludzi, koleżanek i kolegów Oliviera, którzy z zaangażowaniem włączyli się w akcję, instytucji i osób prywatnych. Efektem tego zaangażowania było zebranie kwoty 90.064 zł i 76 gr, co podczas konferencji pokazano w formie ogromnego czeku, który odebrała mama Oliviera, Dorota Dłubała.

– Zawsze powtarzam, że częstochowianki i częstochowianie mają otwarte serca, wiele energii i siły, a gdy działamy razem, efekt jest większy, niż się spodziewaliśmy. Piękne jest, że dzięki jednoczeniu się w takich chwilach świat staje się lepszy i można rozwiązywać problemy wydawałoby się nie do rozwiązania. Oliwier walczy o zdrowie, myślę, że takie działania wzmacniają go. Trzymam kciuki za Oliwiera – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

– Nie mamy wpływu na to, że Olivier zachorował, ale dzięki Wam, dzięki tej akcji mamy wpływ na to, by uratować nasze dziecko – dziękowała mama Oliviera.

Fot. Strona Fb Wspólnie dla Częstochowy

Page generated in 0.0159 seconds.