Z ostatniej chwili

Wypadek na DK 43 w Wilkowiecku

2023-03-09 11:54:57 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło 6 marca na DK 43 w Wilkowiecku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem zjechał z nieustalonych dotychczas przyczyn na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem ciężarowym. W wyniku zderzenia jedna osoba z obrażeniami została przewiezione do częstochowskiego szpitala.

W poniedziałek 6 marca około godz. 8.10 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 43 w miejscowości Wilkowiecko. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący fordem 38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku Kłobucka, z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka kierującym pojazdem ciężarowym. W wyniku zderzenia odłamki pojazdów uszkodziły jadące za fordem suzuki. Pojazdem ciężarowym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, natomiast osobowym suzuki 64-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Kierowca forda z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowali m.in. policjanci z kłobuckiej drogówki. Na czas prowadzenia policyjnych czynności, w tym oględzin droga była całkowicie zablokowana, zostały wyznaczone objazdy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni m.in. skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.016 seconds.