Z ostatniej chwili

Wypadek w Bogusławicach

2020-07-02 22:25:55 informacje
img

Niemal 30 osób rannych i zakorkowana „Jedynka” to efekty wypadku, do którego doszło po południu 2 lipca w Bogusławicach k. Częstochowy. Zderzyły się tu autobus i tir z naczepą oraz cysterna. Pojazdy stanęły w płomieniach.
Jak informuje Policja, wypadek na drodze krajowej nr 1 miał miejsce przed godz. 14.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie, uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach.
W zdarzeniu nikt nie zginął. Trzy osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitali w Łodzi, Krakowie i Opolu, kolejne karetkami do szpitali w Częstochowie i Radomsku. Pozostałe przewieziono do pobliskiej szkoły, gdzie została im udzielona pierwsza pomoc medyczna i psychologiczna, a następnie do szpitali w Częstochowie w celu dokładnej diagnostyki.
Akcja ratownicza i gaśnicza trwała kilka godzin. Po jej zakończeniu czynności wykonywali policjanci służb śledczych. Na czas oględzin i usuwania skutków zdarzenia trasa została zablokowana dla ruchu.
W całej akcji udział brało ponad 50 policjantów z komendy w Częstochowie, którzy zostali wsparci specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0152 seconds.