Z ostatniej chwili

Wyróżnienie dla miasta w ogólnopolskim konkursie

2023-03-06 11:47:37 informacje
img

Konkurs „Polska Stolica Recyklingu” rozstrzygnięty. W ogólnopolskiej rywalizacji miast zwyciężyły Siedlce, zdobywając zaszczytny tytuł
i statuetkę z recyklingu. Częstochowa otrzymała medal z recyklingu elektrycznych śmieci oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami zasadzi 523 drzewa. 

* Wspólny sukces

W zmaganiach wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu: czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odbiorów domowych i z firm; zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie ekopikników. 

* Posadzimy Elektryczny Las 

Dodatkową nagrodą w Programie są sadzonki drzew. – Wspólnie z mieszkańcami Częstochowy zasadzimy 523 sadzonek. Elektryczny las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób – podkreśla Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

* Edukacja ekologiczna poza schematami

Program Polska Stolica Recyklingu adresowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich. – Główna jego idea opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do rywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Częstochowy determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam na 2. edycję. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. 

Program Polska Stolica Recyklingu adresowany jest do miast uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Szczegóły dotyczące drugiej edycji znajdą się na stronie www.polskastolicarecyklingu.pl.

Fot. Materiały organizatora

Page generated in 0.0167 seconds.