Z ostatniej chwili

Wystarczy lubić chodzić...

2023-05-24 15:43:41 informacje
img

…aby brać udział w zajęciach pod hasłem „Chodzę Bo Lubię”, organizowanych w Częstochowie – podobnie jak w całym kraju –  przez Fundację Wychowanie przez Sport - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W Częstochowie zajęcia w ramach akcji „Chodzę Bo Lubię” („młodszej siostry” adresowanej do zwolenników joggingu akcji „Biegam Bo Lubię”) odbywają się trzeci rok z rzędu. To propozycja dla miłośniczek i miłośników spacerów z kijkami. Ogólnopolską akcję współorganizują Fundacja Wychowanie przez Sport oraz Fundacja Klubu Polskiej Lekkiej Atletyki. Chodzi o aktywność ruchową bez elementu rywalizacji – zamysłem jest znaczące zwiększenie aktywności fizycznej wśród osób lubiących ruch na świeżym powietrzu, dbających o swoje zdrowie oraz kondycję psychofizyczną. Spotkania odbywają się od kwietnia do listopada.
Częstochowskie zajęcia „Chodzę Bo Lubię” odbywają się w Lasku Aniołowskim w poniedziałki o godz. 18.00. Prowadzą je instruktorzy Stowarzyszenia Nordic Team Częstochowa. Na brak zainteresowania  nie narzekają –  frekwencja na poszczególnych spotkaniach sięga nawet 70 osób. Zajęcia są bezpłatne, dostosowane do osób o różnych możliwościach, otwarte dla wszystkich powyżej 16. roku życia. Młodsi też mogą brać udział - tyle że pod opieką dorosłych.
Dzięki ogromnemu zainteresowaniu Częstochowa wyrasta na niemające się czego wstydzić centrum na mapie aktywności ruchowej w Polsce – ze szczególnym uwzględnieniem marszów z kijkami i nordic walking.
Więcej informacji znajdziemy na ogólnopolskiej stronie akcji (zwłaszcza w zakładce „Dołącz do nas”), na jej ogólnopolskim fanpejdżu na FB oraz na naszym lokalnym, częstochowskim fanpejdżu. I jeszcze FB Nordic Team Częstochowa…  


Fot. udostępniona przez organizatorów / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.