Z ostatniej chwili

Z powakacyjnego Śniadania z przedsiębiorcami

2023-09-08 11:22:25 informacje
img

Głównie o narzędziach wsparcia przedsiębiorców i pracowników w ramach aktualnej perspektywy UE rozmawiano na spotkaniu w ramach cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami” organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W siedzibie Częstochowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego rozmawiano o planowanych działaniach w ramach perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021–2027 w obszarze wsparcia pracowników – i tych zatrudnionych w przedsiębiorstwach, i tych szukających zatrudnienia lub planujących je zmienić. Na tej edycji „Śniadania” obecny był także prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.  

Naczelnik Wydziału Zarządzania i Planowania Funduszy Europejskich Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Piotr Kucharski zaprezentował szczegółowe propozycje mające pozytywnie wpłynąć na aktywizację zawodową określonych grup mieszkanek i mieszkańców województwa śląskiego poprzez odpowiednią edukację, programy szkoleniowe, także poprzez częściowe finansowanie tych przedsięwzięć. 

Druga prelekcja – Anny Tymoshenko z miejskiego Centrum Obsługi Inwestora – dotyczyła rozwoju portalu Teraz Lepsza Praca, będącego narzędziem programu o tej samej nazwie. 

Jedną z funkcjonalności tej platformy jest możliwość rejestrowania się pracodawców i zamieszczania nowych ofert zatrudnienia. Co istotne – Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta, na bazie obecnych przepisów może potem udostępniać i promować te oferty swoimi kanałami, choćby na profilach Invest In Czestochowa w mediach społecznościowych. 

Portal Teraz Lepsza Praca spełnia funkcję alternatywnego centrum pośrednictwa zatrudnienia (dopełniającego np. działania Powiatowego Urzędu Pracy, zresztą także zamieszczającego na nim swoje oferty). Zgłaszają się tam np. ci, którzy od dawna pracują, ale poszukują zatrudnienia lepszego jakościowo, z wyższym wynagrodzeniem etc.  

Fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Page generated in 0.0162 seconds.