Z ostatniej chwili

ZF podejmie współpracę z ZS im. Prusa

2021-05-17 13:25:48 informacje
img

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa podpisał porozumienie z zakładem elektroniki należącym do ZF Group. To kolejny element budowania współpracy pomiędzy szkołami o profilu zawodowym i częstochowskimi przedsiębiorstwami - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Podpisanie porozumienia umożliwia zacieśnienie współpracy ze szkołą oraz odbywanie staży i praktyk uczniowskich, a co za tym idzie, zdobywanie doświadczenia zawodowego i budowanie dobrych relacji z przyszłym potencjalnym pracodawcą. Umożliwia także pracodawcy większy wpływ na edukację, naukę zawodu oraz kształtowanie świadomości młodych ludzi. Obecnie w ZF odbywają się także płatne staże uczniowskie w ramach projektu  „Śląskie. Zawodowcy”, w którym Częstochowa jest partnerem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie tylko ZF przyjął stażystów w ramach projektu, aktywnie biorą w nim udział także firmy: Inergis S.A., Axis S.C., Frigipol sp z o o, Chirmed, Mag-Ryś, Best Performance, Auto Serwis Pietras, BMW Frank Cars, Ecobud, Ar TECH, MaXserwis. Projekt w Częstochowie realizowany jest już drugi rok.
W projekcie biorą udział trzy szkoły: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzięki ścisłej współpracy przedsiębiorców ze szkołami łatwiej jest diagnozować i rozwiązywać problemy rynku pracy, a także edukować i szkolić młodych ludzi w zakresie realnie przydatnym na rynku.
Podjęcie współpracy pomiędzy Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa i ZF odbyło się w ramach Sektorowej Rady ds. kompetencji. Motoryzacja i elektromobilność. Porozumienie podpisali dyrektorzy: w imieniu zakładu  Krzysztof Gablankowski oraz  Dariusz Rataj w imieniu szkoły. Spotkanie i działania w ramach współpracy zainicjowało  Częstochowskie Centrum Obsługi Inwestora koordynujące działania w ramach programu Teraz Lepsza Praca, zakładającego m.in. ścisłą współpracę pomiędzy szkołami średnimi i wyższymi, a biznesem i przemysłem.
W spotkaniu, oprócz reprezentantów obu stron, uczestniczyli przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0174 seconds.