Z ostatniej chwili

Za rozbój i usiłowanie zabójstwa trafili za kraty

2021-11-30 11:21:24 informacje
img

W ubiegłym tygodniu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji wytropili, a następnie zatrzymali parę, która napadła, a następnie, grożąc pozbawieniem życia, dotkliwie pobiła mieszkańca Częstochowy. Przestępcy kolejne 3 miesiące spędzą za kratami – informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w centrum Częstochowy. Policjanci zostali powiadomieni o pobiciu pracownika jednej z firm usługowych. Mężczyzna został napadnięty w miejscu pracy przez 34-letnią mieszkankę Częstochowy i o 7 lat starszego jej znajomego.

Wstępne ustalenia wskazywały, że motywem działania sprawców była kradzież, jednak w toku dalszych czynności i na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych dowodów okazało się, że celem przestępców mogło być również pozbawienie życia ofiary. Napastnicy kopali i bili 50-latka po całym ciele, a gdy znaleźli w pomieszczeniu młotek, zaatakowali również nim. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala, a kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dzięki dobremu rozpoznaniu bezbłędnie wytypowali agresorów i zaraz po tym dotarli do hotelu, w którym się ukrywali.

Jak się okazało, 34-latka to znana częstochowskim policjantom recydywistka, która już niejednokrotnie była karana za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, oboje trafili do aresztu. Za usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem, może im grozić nawet dożywotnie więzienie.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0218 seconds.