Z ostatniej chwili

Zaatakował 18-latkę w parku

2021-06-09 10:53:39 informacje
img

Zaatakował 18-latkę w parku

Policjanci z Komisariatu I Policji w zatrzymali 31-latka, który pod koniec maja napadł na 18-letnią kobietę w Parku Lisiniec. Sprawca uderzył ją, a następnie, grożąc nożem, zmusił do wydania pieniędzy – informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło 28 maja na terenie Parku Wypoczynkowego „Lisiniec”. 18-latka podczas spaceru została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. 31-latek najpierw uderzył ją w plecy, a gdy ofiara się przewróciła, siłą ją przytrzymał i zagroził użyciem noża. Gdy, przestraszona, oddała mu wszystkie pieniądze, uciekł.

Następnego dnia kobieta zgłosiła się do jednostki i złożyła zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie. Patrol z „jedynki” po niecałych dwóch godzinach zatrzymał 31-letniego mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi podanemu przez 18-latkę.

Jak się okazało, 31-latek już wcześniej karany był za podobne przestępstwa, dlatego na wniosek prokuratora sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi do 12 lat więzienia, ale za dopuszczenie się tego czynu w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.015 seconds.