Z ostatniej chwili

Zajęcia aktorskie dla młodzieży

2022-07-04 10:20:19 informacje
img

Rusza dziś II edycja Warsztatów teatralno-prewencyjnych. Zajęcia w sali prób Teatru poprowadzi aktor Marek Ślosarski – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Warsztaty odbędą się w ramach kampanii „Nie biorę, chcę żyć”. Projekt jest organizowany przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i finansowany przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta.

Koordynatorem projektu jest Kamil Sowiński, młodszy aspirant Wydziału Prewencji KMP.

Organizacją warsztatów i reżyserią Salonu Poezji zajęła się Ewa Oleś, – W warsztatach weźmie udział grupa 30 osób, częstochowskich licealistów. Będą to klasyczne zajęcia, praca z tekstem, etiudy, elementarne zadania aktorskie. Wszystko w oparciu o teksty mówiące o uzależnieniach od narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy poznają biografie tzw. Kaskaderów literatury, zwiedzą też kulisy naszego teatru i poznają jego historię.

Finał (a także podsumowanie projektu) – na początku października. Projekt zakończy się realizacją Salonu Poezji pt. „Kaskaderzy literatury”. W spektaklu wystąpią aktorzy częstochowskiego Teatru, muzycy oraz wybrani uczestnicy. W programie Salonu Poezji pojawią się utwory: Edwarda Stachury, Rafała Wojaczka, Andrzeja Bursy oraz fragmenty prozy Sylwii Plath. Całość poprzedzi wstęp biograficzny dotyczący poetów. 

 

Na zdjęciach: młodzi uczestnicy warsztatów oraz Marek Ślosarski

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.