Z ostatniej chwili

Zapisy na zabiegi rehabilitacyjne dla seniorów

2023-05-04 11:05:21 informacje
img

Prezydent Częstochowy zaprasza do udziału w bezpłatnym programie zdrowotnym „Rehabilitacja i wspieranie aktywności ruchowej dla seniorów”, który ma swoją kontynuację na lata 2023-2027. Zapisy ruszają 8 maja - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Z zabiegów mogą skorzystać mieszkanki i mieszkańcy miasta w wieku powyżej 65. roku życia. Warunkiem udziału w programie jest zameldowanie w Częstochowie oraz posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w zakresie narządu ruchu lub schorzeń neurologicznych. Kwalifikacja do zabiegów odbędzie się na podstawie konsultacji lekarskiej. Każda osoba uzyska 10-dniowy cykl zabiegów składających się z kinezyterapii i zabiegów fizykoterapeutycznych. Łącznie każda osoba otrzyma 30 zabiegów dostosowanych do konkretnego problemu zdrowotnego.

 

REALIZATORZY PROGRAMU:

    • ZAKŁAD REHABILITACJI LECZNICZEJ SP. Z 0.0. UL. ŁÓDZKA 33, tel. 34 322 08 66, adres e-mail: zrl@data.plwww.rehabilitacja 33.pl

    • PRZYCHODNIA RODZINNA EURO-MEDICUS UL. KOPALNIANA 4, tel. 34 365 96 25, adres e-mail: euro-med.sikora@o2.pl, www.przychodniaeuro.pl

    • CENTRUM REHABILITACJI EKOVITA SP. Z 0.0 UL. KLASZTORNA 23 tel. 34 506 50 89,

adres e-mai:l k.karwowska@ekovita.net, www.ekovita.net           

    • NZOZ CENTRUM MEDYCZNE AMICUS  SP. Z 0.0 AL. POKOJU 44, tel. 34 372 56 01, adres e-mail: biuro@cm-amicus.pl, www.cm-amicus.pl 

 

Zapisy do udziału w programie rozpoczynają się 8 maja  bezpośrednio u realizatorów programu.

Z programu realizowanego od 2013 r. skorzystało ponad 6 tys. osób. Zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem dojrzałych mieszkańców Częstochowy. W tym roku rusza trzecia 5-letnia edycja programu.       

Rehabilitacja i aktywność fizyczna są skutecznymi sposobami zapobiegania niepełnosprawności w grupie seniorów. Dostępność do świadczeń rehabilitacyjnych w ramach NFZ jest ograniczona ze względu na limity świadczeń rehabilitacyjnych i niskie kontrakty, co skutkuje coraz dłuższymi kolejkami pacjentów oczekujących na zabiegi.

Są one świadczone raz w roku bądź rzadziej, a seniorzy, aby utrzymać dobry stan zdrowia i nie pogarszać istniejących schorzeń, wymagają takiego usprawniania minimum dwa razy w roku. Program ma zatem uzupełnić świadczenia rehabilitacyjne dostępne w ramach NFZ w tej grupie wiekowej.

Celem głównym programu jest zwiększenie komfortu życia mieszkańców po 65. roku życia z dysfunkcją narządu ruchu oraz chorobami neurologicznymi poprzez włączenie ich do programu rehabilitacji i zachęcanie do zwiększenia aktywności fizycznej.

Na etapie wdrażania w 2013 r. program pozytywnie zaopiniowała Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w przypadku kontynuacji nie jest wymagana ponowna opinia Agencji. Program ma także pozytywną opinię Częstochowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Koszt programu to ok. 150 tys. zł rocznie.

Grafika: BIuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0153 seconds.