Z ostatniej chwili

Zapnij pasy, poczuj uścisk bezpieczeństwa – rozwiąż quiz i zdobądź certyfikat

2023-08-17 13:29:07 informacje
img

Zapnij pasy, poczuj uścisk bezpieczeństwa – rozwiąż quiz i zdobądź certyfikat

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. – operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przez okres wakacji prowadzi akcję „ZAPNIJ PASY, poczuj uścisk bezpieczeństwa”. Chodzi o zwrócenie uwagi na konsekwencje jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – informuje Policja.

Pasy w samochodzie spełniają bardzo ważną rolę i stanowią niezbędną ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jazda bez zapiętych pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji czy nawet gwałtownego hamowania. Stąd też powinniśmy je bezwzględnie zapinać a młodsze dzieci przewozić w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Pamiętajmy! Wszystkie osoby w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, zanim pojazd ruszy z miejsca – zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Zapinanie pasów obowiązuje również w autobusach i tzw. busach, którymi często podróżujemy na wakacje.

Wielu kierowcom oraz pasażerom zdarza się zapominać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, a to ogromny błąd, bo to właśnie one mogą uratować ich życie w czasie wypadku drogowego.

W ramach działań został przygotowany specjalny quiz sprawdzający wiedzę w zakresie bezpiecznej jazdy oraz konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, który można rozwiązać w aplikacji Yanosik do 20 sierpnia br. Za 100% poprawnych odpowiedzi otrzymuje się imienny Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy.

Sprawdźcie wszystko, co musicie wiedzieć o pasach bezpieczeństwa i weźcie udział w quizie!

Fot. Materiały Policji

 

Page generated in 0.022 seconds.