Z ostatniej chwili

Zatrzymali złodzieja katalizatorów

2022-09-16 00:50:30 informacje
img

Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali 27-latka, który w połowie sierpnia dokonał kradzieży 4 katalizatorów na terenie Częstochowy. Policjanci znaleźli też przy nim narkotyki. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z Częstochowy prowadzą cykliczne działania, mające przeciwdziałać kradzieżom katalizatorów. Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji bardzo często włączają się w te działania, próbując namierzyć przestępców, którzy na terenie miasta i powiatu dokonują tego rodzaju kradzieży. Oprócz działań w terenie, bardzo skrupulatnie analizują również każde zgłoszenie. Na podstawie wnikliwie przeprowadzonych ustaleń operacyjnych wpadli na trop 27-letniego mieszkańca Częstochowy, który tylko jednego dnia wyciął z 3 pojazdów katalizatory. Podczas przeszukania jego domu, oprócz skradzionego wcześniej katalizatora, policjanci znaleźli jeszcze kilkanaście działek dilerskich amfetaminy.
27-letni częstochowianin usłyszał łącznie 5 zarzutów. Policjanci zastrzegają jednak, że to nie koniec jego problemów, bowiem wszystko wskazuje, że ma też na sumieniu jeszcze kilka innych kradzieży. Mężczyzna już wcześniej karany był za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

 

Page generated in 0.016 seconds.