Z ostatniej chwili

Zatrzymano poszukiwanego za rozbój

2021-03-30 11:43:34 informacje
img

Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali w czwartek 22-letniego mieszkańca Częstochowy, który był  poszukiwany przez sąd. Mając 17 lat, dokonał wspólnie z 3 kolegami kilku rozbojów. Po uprawomocnieniu się wyroku młody przestępca przez 2 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Częstochowy – informuje Policja.    
Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 r. Po godz. 1.00 czterech młodych mężczyzn wyszło z jednego z lokali na Wałach Dwernickiego. Idąc alejami w kierunku ul. Kopernika, w ścisłym centrum dotkliwie pobili, a następnie okradli przypadkowo napotkanego mężczyznę. Z poważnymi obrażeniami twarzoczaszki trafił do szpitala. Do kolejnego rozboju doszło ulicę dalej. Trzeci miał miejsce w dzielnicy Trzech Wieszczów. Przestępcy zadawali ofiarom uderzenia rękoma po całym ciele, kopali i okradali. Ich łupem padły wtedy pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe.

Wnikliwa praca operacyjno-rozpoznawcza kryminalnych z Komisariatu I Policji pozwoliła postawić zarzuty 4 sprawcom. 3 z nich od razu po zdarzeniu trafiło do aresztu. Jeden w chwili popełnienia przestępstwa był nieletni. Po uprawomocnieniu się wyroku przez 2 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W ubiegłym tygodniu policjanci z referatu poszukiwań zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Częstochowy. Na widok nieumundurowanego patrolu schował się w łazience. Zgodnie z wyrokiem sądu prawie 4 lata spędzi teraz w więzieniu.

Page generated in 0.0159 seconds.