Z ostatniej chwili

Zbiórka puszek - znów w styczniu

2022-12-27 12:24:54 informacje
img

Zbiórka puszek dla Urainy na Politechnice Częstochowskiej ponownie odbędzie się w styczniu. Zgromadzone puszki – najlepiej takie, jak po karmie dla kotów czy psów – posłużą do produkcji świec okopowych dla walczących na Ukrainie z rosyjską agresją. Takie świece mają wiele praktycznych zastosowań - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Rezultatem pierwszej tury zbiórki pod hasłem „Zbieramy ciepło dla żołnierzy z Ukrainy” są cztery duże worki pustych puszek i dwa mniejsze. Organizatorom   podarowano także worek parafiny. Wszystko to posłuży do produkowania tzw. świec okopowych dla żołnierzy walczących po stronie Ukrainy. Świece takie są używane przede wszystkim jako źródło ciepła, ale także oświetlenia.
Ci, do których informacja o pierwszej turze zbiórki nie dotarła na czas, mają jeszcze szansę wziąć udział –  puste, czyste puszki będą gromadzone ponownie w Biurze Studentów Zagranicznych Politechniki Częstochowskiej przy ul. gen. J.H. Dąbrowskiego 69 na początku stycznia.
Uwaga: do produkcji świec okopowych nadają się tylko czyste puszki po produktach spożywczych i po karmie dla zwierząt. Nie nadają się do tego puszki po napojach!
W akcję mogą się włączyć wszyscy chętni, także działające w Częstochowie firmy.
Fot. PCz

Page generated in 0.0168 seconds.