Z ostatniej chwili

Zderzenie rowerów

2021-05-12 15:29:24 informacje
img

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii wydawać by się mogło... bezpieczny dla użytkowników. Niestety, nie zawsze tak jest. Wciąż dochodzi do zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje Policja.
Na bezpieczeństwo miłośników jednośladów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów. 
I tak było przedwczoraj. Około godz. 16.30 w Żarkach Letnisku na ul. Prostej doszło do zderzenia dwóch rowerzystów. Kierujący jednośladem 17-latek poruszający się prawą stroną ścieżki pieszo-rowerowej z Poraja w kierunku Myszkowa, wykonując manewr wyprzedzania rowerzystów poruszających się tą samą stroną ścieżki, zjechał na lewą stronę, doprowadzając do zderzenia z 36-letnim rowerzystą, który jechał w przeciwnym kierunku. Na skutek zderzenia jednośladów 36-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.


Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0165 seconds.