Z ostatniej chwili

Zdrowo na „Bieganie”

2024-04-10 10:35:04 informacje
img

5 kwietnia na pl. Biegańskiego zaroiło się od bardzo młodych ludzi, którzy najwyraźniej wiedzą, że warto stawiać na zdrowy tryb życia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
A stało się tak za sprawą I edycji akcji pod hasłem „Zdrowa Częstochowa” zorganizowanej pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Pretekstem był przypadający 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia, ustanowiony przez World Health Organization, aby mobilizować ludzi do wysiłków na rzecz poprawy swego stanu zdrowia. Wydarzenie przygotował Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (ZSP nr 1) wraz z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza.

Imprezę otwarto punktualnie w południe. Obok prezydenta Częstochowy ze strony samorządu obecny był naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski. Wystąpiła grupa taneczna z ZSP nr 1, a swoją prezentację pokazała młodzież z „Sienkiewicza”. Potem można było bardzo wiele dowiedzieć się o zdrowym trybie życia przy ustawionych na płycie „Biegana” stoiskach. Na chętnych czekały więc konsultacje z logopedą, pedagogiem, psychologiem i doradcą zawodowym. Instytut zdrowia psychicznego „Holimedyk” zapraszał do swojego punktu informacyjnego na temat pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Częstochowskie Amazonki uczyły profilaktycznego samobadania onkologicznego, dietetyk z „Kliniki Twojej Diety” doradzał, jak zdrowo jeść, „Jura Klub” proponował spotkanie z trenerem personalnym, a Stowarzyszenie Akcja Życie zaprezentowało pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na pl. Biegańskiego stanął też bus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, czyli mobilna stacja krwiodawstwa. Swoje stoisko miała fundacja DKMS – można tam było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Jak na imprezę poświęconą zdrowiu przystało, było wiele zbawiennego dla organizmu ruchu pod gołym niebem – na zajęcia sportowe zaprosił Socatots Częstochowa, na pokaz tańca – „Step by Step”, a do wspólnej zumby – „Zumba Kamila K”.
Fot. Grzegorz Skowronek / Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0198 seconds.