Z ostatniej chwili

Znajdźcie coś dla siebie na... lato w mieście

2021-07-06 13:09:14 informacje
img

Dzieci pozostające w Częstochowie w wakacje nie powinny się nudzić – kluby sportowe i inne organizacje przygotowały dla nich masę propozycji na lato: od wycieczek, przez naukę żeglarstwa, po… zgłębianie tajników programowania - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wśród wakacyjnych propozycji znalazły się np. zajęcia żeglarskie (dla dzieci oraz dla całych rodzin), treningi taekwon-do, liczne wypady na Jurę Krakowsko-Częstochowską (m.in. w rejony Złotego Potoku, Ogrodzieńca czy Morska), wycieczki do parku liniowego, turnieje sportowe, zajęcia plastyczne, teatralne,  ilustratorskie, w końcu warsztaty kodowania dla dzieci w wieku 11-13 lat.
Wszystkie te wydarzenia organizują m.in. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, kluby sportowe, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej czy okręgowy oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Wakacyjną ofertę przygotowało także Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK),  składają się na nią wycieczki (krajoznawcze, autokarowe, pieszo-autokarowe, górskie), obozy wędrowne czy marsze na orientację.
Wszelkie informacje – terminy, miejsca zbiórek, koszt, dane organizatorów, ich adresy i telefony, przewidywana liczba uczestniczek i uczestników, ewentualne wymagania dotyczące stroju etc. – znajdują się pod bannerem „Lato w Mieście” na stronie głównej miasta www.czestochowa.pl
Jako że terminy i godziny realizacji poszczególnych wydarzeń mogą się zmienić – o  szczegółowe informacje należy pytać organizatorów.
Wydarzenia „Lata w Mieście” są dofinansowane przez Gminę Miasto Częstochowa.
Muzeum Częstochowskie także zaprasza dzieci na organizowane przez siebie wydarzenia – a będą to warsztaty łączące twórczość z historią, archeologią, etnografią czy wiedzą o przyrodzie, zarówno w lipcu, jak i w sierpniu. Z propozycjami Muzeum można się zapoznać pod linkiem https://www.muzeumczestochowa.pl/inne/lato-w-muzeum-2021/ 
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.