Z ostatniej chwili

Ławki w Alejach ponownie zdezynfekowane

2021-09-09 00:05:25 informacje
img

7 września znowu można było zobaczyć specjalistyczny pojazd odkażający małą architekturę w ścisłym centrum Częstochowy. Miasto zleca taką dezynfekcję przy okazji dużych zgromadzeń. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i przyjezdnych - informuje Biuro Prasowe magistratu.  
Dezynfekcja prowadzona jest po większych uroczystościach religijnych, wiążących się z większymi zgromadzeniami w alei NMP – zarówno miejscowych, jak i przybywających na Jasną Górę gości miasta. Tym razem była to Pielgrzymka Rolników połączona z Dożynkami i Krajową Wystawą Rolniczą (3-5 września). Ławki w ciągu alei NMP zdezynfekowano również tuż przed tym wydarzeniem – czyli 2 września.
Cały proces prowadzi częstochowska firma PPHU MATPOL. Używa do tego nieżrących środków – bezpiecznych dla roślinności i nie powodujących niszczenia dezynfekowanych obiektów.
Ławki i małą architekturę w Alejach i na pl. Biegańskiego zdezynfekowano po pierwszym, sierpniowym szczycie pielgrzymkowym (17 sierpnia), a kolejny raz – po uroczystościach związanych z obchodami święta Matki Boskiej Częstochowskiej (26 sierpnia). Jeszcze jedna tura dezynfekcji planowana jest po Pielgrzymce Ludzi Pracy (18-19 września).
Na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego firma MATPOL już w zeszłym roku zajmowała się także regularną dezynfekcją m.in. oddziałów Miejskiego Szpitala Zespolonego, terenów przyszpitalnych, karetek, pojazdów Straży Miejskiej czy taboru częstochowskiego MPK.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0185 seconds.