Z ostatniej chwili

„Kraina złotych kłamstw” - trochę ze Szwajcarii, trochę z... Częstochowy

2022-01-24 12:57:14 informacje
img

Spotkanie z Anną Górną, autorką kryminału „Kraina złotych kłamstw”, częstochowianką mieszkającą w Szwajcarii, organizuje Ośrodek Promocji Kultury (ul. Dąbrowskiego 1). Odbędzie się ono w piątek 28 stycznia, początek o godz. 19.00.
Debiutancka powieść kryminalna Anny Górnej ukaże się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona dwa dni przed zaplanowanym w Ośrodku Promocji Kultury spotkaniem.
Autorka opisuje w niej historię byłego policjanta Piotra Sauera, który wyemigrował do tego alpejskiego kraju. Obok wciągającej fabuły – czego po literaturze gatunkowej można się spodziewać – „Kraina złotych kłamstw” to opowieść o zgubnej sile uprzedzeń wobec ludzi skazanych na infamię przez opinię publiczną bez wyroku, ale i przezwyciężaniu własnych lęków i nadziei na nowy początek – mimo przeszłości, która próbuje dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie…
Bardzo lubiany wśród zwolenników literatury gatunkowej autor kryminałów Wojciech Chmielarz mówi o tym debiucie z entuzjazmem: - „Kraina złotych kłamstw” to rewelacyjny kryminał. Ile tutaj jest dobra! Górna z przytupem wkracza w ten nasz kryminalny półświatek.
Urodzona w naszym mieście Anna Górna jest prawniczką po Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w negocjacjach biznesowych w branży farmaceutycznej. W 2018 r. ukończyła kurs pisania powieści Miasta Literatury UNESCO w Krakowie.  
Rozmowę poprowadzi dr Beata Cichoń z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.
Na zdjęciu: Anna Górna 
Fot. Marta Machej / zdjęcie udostępnione przez OPK „Gaude Mater”)

Page generated in 0.026 seconds.