Z ostatniej chwili

Areszt za spowodowanie wypadku z udziałem radiowozu

2020-11-16 12:21:57 informacje
img

Od środy policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności oraz przyczyn wypadku drogowego z udziałem radiowozu na alei Jana Pawła II. W piątek przeprowadzono kolejne czynności procesowe w tej sprawie. Zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca oraz naruszenia nietykalności osoby, na rzecz ochrony bezpieczeństwa usłyszał kierowca nissana - informuje częstochowska Policja.

Wypadek wydarzył się w środę po godz. 18.00 na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z radiowozem. Ranni policjanci zostali przewiezieni do szpitala.

Pierwsze informacje wskazywały, że kierowca, który spowodował wypadek, może być pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Obecnie można wykluczyć taką hipotezę. Badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy i nie zażywał żadnych środków odurzających.

30-letni mieszkaniec Częstochowy został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz naruszenia nietykalności osoby, na rzecz ochrony bezpieczeństwa. Sąd na wniosek prokuratora i Policji zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0165 seconds.