Z ostatniej chwili

Beatyfikacja M. Elżbiety Róży Czackiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2021-09-10 12:47:02 informacje
img

Beatyfikacja Stefana kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej w najbliższą niedzielę 12 września odbędzie się w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie o godz. 12.00. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji przewodniczyć będzie Marcello kardynał Semeraro – prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W przeddzień beatyfikacji wieczorem 11 września odbędzie się czuwaniu wiernych archidiecezji częstochowskiej na Jasnej Górze. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim, a zakończy mszą świętą o godz. 23.00, poprowadzą je uczniowie oraz nauczyciele z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. A na niedzielę zaplanowano na Jasnej Górze wspólne  przeżywanie uroczystości ze Świątyni Opatrzności Bożej. Program jest następujący:

godz. 9.00 - radosne oczekiwanie z udziałem polskich artystów m.in. utwory z projektu „Czas to miłość”, świadectwa, modlitwa – Błonia Jasnogórskie (na placu przed szczytem zostaną ustawione duże telebimy)

godz. 11.00 - niedzielna msza św. - Szczyt

godz. 11.45 - rozpoczęcie transmisji TVP ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie (telemost)

godz. 14.00 - msza św. dziękczynna za nowego Błogosławionego - Kaplica Matki Bożej

godz. 16.15 - Różaniec - Kaplica Matki Bożej

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski - Kaplica Matki Bożej

Ogólnopolskie uroczystości dziękczynne za beatyfikację będą miały miejsce w dniach: 24 kwietnia 2022 r. w Gnieźnie, 5 czerwca 2022 r. w Warszawie, oraz 3 maja 2022 r. w Częstochowie na Jasnej Górze w czasie Uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

 

Page generated in 0.0162 seconds.