Z ostatniej chwili

Bezpłatna mammografia

2020-06-25 13:47:58 informacje
img

LUX MED kolejny raz zaprasza panie w wieku 50-69 na bezpłatne badania mammograficzne. Będą realizowane w Częstochowie 30 czerwca i 1 lipca - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać trzy panie,  co zapewni możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Zainteresowane osoby proszone są o stawienie się w czasie rejestracji w przyłbicy lub maseczce.

Do bezpłatnego badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mammobus będzie stał przy ulicy Focha, obok marketu Auchan, 30 czerwca i 1 lipca, w godz. 8.30-19.30.

Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i  nie wymagają skierowania lekarskiego.

Zainteresowane panie mogą się zarejestrować pod nr tel.  58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz.

Zgłaszając się na badanie, należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 

Page generated in 0.0151 seconds.