Z ostatniej chwili

Bezpłatna mammografia

2020-07-31 11:40:04 informacje
img

22 i 27 sierpnia w Częstochowie kolejny raz pojawi się mammobus. Będzie realizował bezpłatne badania mammograficzne. Realizator akcji – LUXMED – zaprasza panie w wieku 50-69 lat. - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą pacjentkom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Zainteresowane osoby, zarówno podczas rejestracji, jak i samego badania, proszone są o stosowanie maseczek lub przyłbic.

Do bezpłatnego badania są uprawnione kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

• nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,

• lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mammobus będzie stał przy ul. Focha, obok marketu Auchan:

• 22 sierpnia od godz. 10.00-17.00

• 27 sierpnia od godz. 9.30-18.30

Badania będą wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego.

Zainteresowane panie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie należy zebrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Page generated in 0.0143 seconds.