Z ostatniej chwili

Biennale Miniatury

2020-06-03 12:42:25 informacje
img

Biennale Miniatury
Międzynarodowe Biennale Miniatury organizuje Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”. Do udziału w nim zaprasza artystki i artystów z całego świata. Prace w jednej z czterech technik można zgłaszać do 30 czerwca 2020 - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby zajmujące się sztuką profesjonalnie, jak i studentki czy studenci uczelni artystycznych (należy jednak posiadać minimalnie dyplom licencjacki). 
Każdy może zgłosić trzy prace w jednej z czterech technik – malarstwo, grafika, rysunek, fotografia monochromatyczna – umożliwiających ich ekspozycję  „pod szkłem”, w maksymalnym formacie 10 x 10 cm. Wskazane jest użycie passe-partout (dla niewtajemniczonych – passe-partout to rodzaj oprawy w formie kartonowej ramki, zasłaniającej brzegi pracy). W przypadku obramowania passe-partout maksymalny wymiar zewnętrzny to 20 x 20 cm. Prace oprawione w ramy nie będą odsyłane i kwalifikowane do konkursu. 
Jury oceni prace, zakwalifikuje do wystawy i przyzna nagrody. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 29 sierpnia, w siedzibie OPK „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Po prezentacji w Częstochowie wystawa zostanie udostępniona w zaprzyjaźnionych galeriach. 
Koszt uczestnictwa to 80 zł. Prace wraz z kserokopią dowodu wpłaty należy przesłać do 30 czerwca na adres: Ośrodek Promocji Kultury, ul. Dąbrowskiego 1, 42-202 Częstochowa. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie http://biennale.art.pl
Dodatkowe informacje można uzyskać mailem, pisząc na adres biuro@biennale.art.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 34 324 36 38, 365 17 60. 
Na 10. edycję wystawy, która odbyła się dwa lata temu, zgłosiły się 254 osoby z 22 krajów. Łącznie nadesłano 671 miniatur. Jury zakwalifikowało 289 prac 153 autorów m.in. z Meksyku, Południowej Afryki, Izraela, Kanady, Indii, Australii oraz Polski.

Page generated in 0.017 seconds.