Z ostatniej chwili

Czas na biznes

2020-09-28 15:00:05 informacje
img

Czas na biznes” to nazwa nowego projektu dla planujących własną działalność, w tym bezrobotnych, realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie. O  jego założeniach, a także o innych formach wspierania przedsiębiorczości zarząd spółki poinformował podczas briefingu prasowego w siedzibie ARR - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Projekt „Czas na biznes” odpowiada na wyzwania czasów epidemii, która wciąż niekorzystnie wpływa na gospodarkę. To z kolei przekłada się na ograniczenia w możliwości zdobycia dobrej pracy, zwłaszcza przez osoby, które - z różnych względów - nie są na tym rynku pracy bardzo poszukiwane. W ramach projektu, na który ARR pozyskała blisko 7 mln zł wsparcia unijnego, 115 osób będzie mogło skorzystać z dotacji na założenie firmy (w wysokości ponad 23 tys. zł), comiesięcznego wsparcia pomostowego w czasie jej rozruchu, a także będzie miało okazję dowiedzieć się wszystkiego, co niezbędne przy rozpoczynaniu własnego biznesu.

To przedsięwzięcie, które wpisuje się nasz miejski program „Teraz Lepsza Praca i dzięki któremu osoby myślące o założeniu własnej działalności, mające pomysł na biznes, a nie posiadające niezbędnych środków czy stosownej wiedzy dotyczącej prowadzenia firmy, mogą otrzymać wsparcie, zarówno finansowe, jak i szkoleniowe – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Prezes ARR Marcin Kozak przypomina, że Agencja oferuje również inne możliwości dla przedsiębiorców, prowadzących działalność nie tylko w samej Częstochowie, ale w również w innych powiatach subregionu północnego województwa śląskiego. Jedną z nich jest „Operator wsparcia finansowego MŚP w województwie śląskim”, czyli duży projekt, dzięki któremu kompetencje i kwalifikacje mogą podnieść pracownicy małych i średnich przedsiębiorstw.

W ramach dotychczasowych dwóch projektów dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw z regionu częstochowskiego skorzystało 415 przedsiębiorców, co przełożyło się na zawarcie ponad 500 umów na łączną kwotę dofinansowania ponad 5 mln zł, a swoje kwalifikacje miało szansę ponieść ponad 1,8 tysiąca pracowników - podkreśla Marcin Kozak.

Kolejna możliwość skierowana jest do przedsiębiorców szukających gotowych miejsc przygotowanych pod produkcję czy logistykę. Mowa o rozpoczętej budowie nowej hali przy ul. Ekonomicznej. Na przyszłych najemców już niebawem czekać będą dwa segmenty o powierzchni przemysłowej 980 i 986 m kw. (wraz z przynależnym zapleczem socjalno–biurowym o powierzchniach odpowiednio 124 i 127 m kw.). Wciąż jest możliwość wynajęcia wolnej powierzchni. Budowa hali to druga tego typu inwestycja ARR, realizowana na terenie objętym KSSE na Skorkach. W 2017 roku przy ulicy Ekonomicznej oddano do użytku 4-modułowy obiekt o łącznej powierzchni 3200 m kw.

Więcej informacji o propozycjach Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie dostępnych jest na stronie: http://www.arr.czestochowa.pl/

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0129 seconds.