Z ostatniej chwili

Część uczniów bierze udział w szkolnych zajęciach

2020-05-26 14:33:36 informacje
img

Od 25 maja część dzieci z klas I-III wróciła do szkół. W poniedziałek na zajęciach pojawiło się tylko 165 najmłodszych uczennic i uczniów. Konsultacje z nauczycielami rozpoczęli też ósmoklasiści - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, przywrócono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. W Częstochowie chęć powrotu swoich dzieci do szkoły zadeklarowało 423 rodziców/opiekunów, ale w poniedziałek w szkole pojawiło się jedynie 165 uczennic i uczniów. W sumie do najmłodszych klas szkół prowadzonych przez częstochowski samorząd uczęszcza 4990 dzieci.
Od poniedziałku z konsultacji z nauczycielami w szkołach - głównie z przedmiotów zdawanych na egzaminach - mogą korzystać też ósmoklasiści. 25 maja z tej możliwości skorzystało 285 uczennic i uczniów. W szkołach prowadzonych przez miasto w sumie w 8 klasach uczy się 1615 osób. Konsultacje mogą się odbywać  indywidualnie lub w małych grupach. Od 1 czerwca mają być dostępne dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Organizacja zajęć odbywa się z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.
W szkołach podstawowych od wczoraj działają również biblioteki.
W Częstochowie wznowiły działalność także wszystkie miejskie przedszkola oraz żłobek. W tej chwili z opieki w tych placówkach korzysta niespełna 500 dzieci: 429 w przedszkolach i 39 w żłobku. 
Ograniczenie funkcjonowania szkół w związku z trwającą epidemią jest przedłużone przez MEN do 7 czerwca.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0136 seconds.