Z ostatniej chwili

Dziewięćdziesiątka nestora częstochowskiego brydża

2022-09-07 12:07:39 informacje
img

Zdzisław Wojtynia to pierwszy prezes Brydża Sportowego w Częstochowie, animator lokalnego życia brydżowego, aktywny także w brydżowej drużynie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej.   Jubileuszowi 90. urodzin niestrudzonego animatora brydża w naszym mieście towarzyszył turniej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   

Patronat nad jubileuszem objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Na miejscu obecny był jego zastępca – Jarosław Marszałek – który złożył życzenia jubilatowi, przekazując mu upominek. Wzruszony Zdzisław Wojtynia dziękował za pamięć, a przedstawicielom samorządu – także za docenienie środowiska brydżowego w Częstochowie.     

Po części uroczystej przyszedł czas na turniej. Po szlachetnej rywalizacji triumfatorami została para Zdzisław Wojtynia – Stanisław Ociepa. W zmaganiach uczestniczyli świetni częstochowscy brydżyści, w tym m.in. Stefan Brzózka – skądinąd arcymistrz szachowy. 

Brydż w Częstochowie ma grono swych zwolenników. Oprócz rozgrywek ligowych, w których bierze udział reaktywowana częstochowska drużyna PIKAR-a, w naszym mieście odbywają się też Mistrzostwa Częstochowy i Puchar Prezydenta. A tutejsi brydżyści – czekający ciągle na młode, lokalne ,,objawienia” tego sportu –  spotykają się we wtorki, o godz. 17.30, w restauracji ,,Akwen” przy ul. Dekabrystów 45.  

 

Tekst ilustruje zdjęcie z jubileuszu Zdzisława Wojtyni 

Fot. dzięki uprzejmości Janusza Danka / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0178 seconds.