Z ostatniej chwili

Festiwal Bajki rusza w Dzień Dziecka

2022-05-26 10:38:07 informacje
img

Potrwa do 4 czerwca. Oprócz warsztatów, spotkań autorskich i konkursów będzie też Literacki Piknik na wolnym powietrzu – w Parku Staszica.
Festiwal Bajki jest już stałą pozycją na mapie częstochowskich imprez – odbywa się po raz 8. Jego głównymi odbiorcami są najmłodsi uczestnicy kultury. To w nich organizatorzy Festiwalu chcą wzbudzić zainteresowanie książką, zaszczepić potrzebę korzystania z  biblioteki, zachęcić do systematycznego kontaktu z kulturą.
Festiwalowo-bajkowe wydarzenia odbywać się będą w różnych placówkach Biblioteki Publicznej w Częstochowie – nie tylko w Bibliotece Głównej w „Alejach” czy Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, ale i w filiach zlokalizowanych w dzielnicach. Będą to m.in. warsztaty z podstaw języka migowego, zajęcia wykorzystujące... długopisy 3D, kreatywna improwizacja teatralna czy zabawy zorganizowane przez Pana Poetę. Dzieci spotkają się z autorem Grzegorzem Kasdepke, ilustratorem Piotrem Sochą, Anną Kaźmierak – także ilustratorką i Małgorzatą Swędrowską, która będzie uczyć czytania wrażeniowego, a zatem „smakowania” literatury wszelkimi zmysłami.
Finałowym punktem Festiwalu będzie Literacki Piknik w Parku Staszica w sobotę 4 czerwca od godz. 12.00. Oprócz rozstrzygnięcia towarzyszącego Festiwalowi konkursu plastycznego dla rodzin na książkę dotykową, w programie Pikniku są gry, zabawy, warsztaty, tworzenie balonowych stworków, ale i spotkania z autorami książek dla najmłodszych czytelniczek i czytelników.  
Imprezę organizowaną przez Bibliotekę Publiczną im. Wł. Biegańskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Tegorocznym partnerem jest także Galeria Jurajska. Patronatem Festiwal objął też prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Oto szczegółowy program:

1 czerwca (środa)
-12.00, Oddział dla Dzieci i Młodzieży (al. Kościuszki 4) - Warsztaty z podstaw języka migowego dla młodzieży i dorosłych
-17.00, Filia nr 14 (ul. Norwida 17/21) - Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

2 czerwca (czwartek)
-11.00, Filia nr 7 (al. Pokoju 15/17) - Warsztaty z tworzenia pomocy dla osób słabowidzących i niewidomych prowadzone przez Martę Szkiel, adresowane do dzieci i młodzieży
-12.30, Filia nr 1 (al. Niepodległości 11) - Warsztaty z podstaw języka migowego dla dzieci
- 16.00, Filia nr 8 (ul. Księżycowa 2) - Zaczarowany długopis — zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D dla dzieci z opiekunami prowadzone przez Kołobajki

3 czerwca (piątek)
-12.30, Filia nr 2 (ul. Orlik—Ruckemanna 35/37) - Spotkanie autorskie z Panem Poetą
-16.00, Filia nr 14 (ul. Norwida 17/21) - Warsztaty plastyczne z Piotrem Sochą — ilustratorem m.in. takich książek jak: „Pszczoły”, „Drzewa” czy „Brud. Cuchnąca historia higieny”
-18.00, Biblioteka Główna (al. NMP 22) - Kreatywna improwizacja teatralna z dziećmi

4 czerwca (sobota)
-12.00-18.00, Park im. S. Staszica - Piknik Literacki
-12.00-18.00 — zabawy, animacje, gry prowadzone przez Kolorowo i bombowo
-12.00 — rozwiązanie rodzinnego konkursu plastycznego na książkę dotykową
-12.30 — warsztaty czytania wrażeniowego prowadzone przez Małgorzatę Swędrowską
-13.30 — spotkanie autorskie z Anną Kaźmierak
-15.00 — spotkanie z Marcinem Pałaszem
-16.30 — warsztaty plastyczne z Martą Szkiel

Page generated in 0.0168 seconds.