Z ostatniej chwili

Festiwal Reklamy Społecznej za nami

2022-11-28 12:38:19 informacje
img

Warsztaty, spotkania z doradcami zawodowymi i ekspertami odbyły się w ramach dwudniowego festiwalu „Trzy światy – świat realny, świat opowiadany, świat wirtualny” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Ideą wydarzenia było uwrażliwienie młodych ludzi na współczesne problemy społeczne i ekologiczne oraz zaangażowanie ich w samodzielne kreowanie komunikatów przy pomocy reklamy społecznej i niskobudżetowej.

W programie pierwszego dnia, który odbywał się jednocześnie na Politechnice Częstochowskiej i w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. Reymonta, znalazły się liczne wykłady oraz panele dyskusyjne i warsztaty. Uczestniczki i uczestnicy mogli się dowiedzieć więcej m.in. o skutecznej komunikacji oraz jak zdobyć zatrudnienie i zarządzać karierą w sektorze komunikacji marketingowej. Ponadto  mogli spotkać się z doradcami zawodowymi i pracodawcami. 

Drugiego dnia festiwalu w „Reymoncie”młodzież spotkała się z Katarzyną Zajączkowską – autorką książki „Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion”, wykładowczynią Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie. Ponadto zaprezentowano kolekcję „Pszczoła w mieście” wykonaną przez uczennice i uczniów. Na zakończenie w kinie OKF „Iluzja” odbyły się pokaz prac i rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat lub film reklamowy „Społeczne i ekologiczne problemy współczesnego świata”.

Organizatorami festiwalu, który trwał od 24 do 25 listopada, byli: Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta oraz Miejska Galeria Sztuki.

Wydarzenie miało honorowy patronat Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Rektora Politechniki Częstochowskiej.

Page generated in 0.0143 seconds.