Z ostatniej chwili

Fortum gotowe do sezonu grzewczego

2022-10-24 11:08:38 informacje
img

Jak co roku, firma Fortum przeprowadza niezbędne inwestycje modernizacyjne i przeglądy, aby częstochowska elektrociepłownia oraz sieć ciepłownicza były przygotowane do wysokiej dyspozycji, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zaplanowane inwestycje sieciowe w Częstochowie w tym roku wyniosą blisko 24 mln zł – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

– Od początku stycznia do końca września zrealizowaliśmy podłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej m.in. przy ulicach Poleskiej, Okulickiego, Jasnogórskiej, Małopolskiej, Limanowskiego i Piłsudskiego. Łączna długość nowo wybudowanych przyłączy od początku roku do końca września wyniosła 2,5 km. Okres wiosenno-letni to w naszych harmonogramach czas intensywnej pracy nad modernizacją sieci ciepłowniczej. Od początku roku zmodernizowaliśmy sieć w rejonie ulic Niepodległości, Waszyngtona, Kopernika, Goszczyńskiego i Legionów. Sieć ciepłownicza jest dobrze przygotowana na dostarczanie ciepła mieszkańcom Częstochowy – mówi Andrzej Żyła, główny specjalista ds. inwestycji Fortum.

Działania prowadzone przez Fortum w Częstochowie obejmują nie tylko sieć ciepłowniczą, ale także nowoczesną elektrociepłownię przy ul. Rejtana.

– Na tegoroczny remont letni przeznaczyliśmy 5,5 mln zł. Miał szeroki zakres i obejmował remonty kotła CFB, czyli serca elektrociepłowni, układów podawania paliwa oraz instalacji towarzyszących. Wszystkie działania służb miały na celu uzyskanie wysokiej dyspozycyjności źródła w sezonie ciepłowniczym, by zminimalizować ryzyko braku dostaw ciepła dla mieszkańców Częstochowy. Obecnie posiadamy zapas węgla na 3 miesiące, mamy kontrakty na kolejne dostawy węgla i jesteśmy przygotowani na sezon jesienno-zimowy – mówi Jakub Kołodziejczyk, kierownik Elektrociepłowni Fortum w Częstochowie.

Elektrociepłownia w Częstochowie produkuje ponad 87 proc. ogółu ciepła sieciowego wytwarzanego w mieście, a powiększająca się liczba odbiorców ciepła sieciowego w mieście i systematyczna likwidacja indywidualnych palenisk u mieszkańców przyczyniają się do poprawy jakości powietrza.

Częstochowska elektrociepłownia jest zasilana węglem kamiennym i biomasą w proporcjach 70/30 udziału energetycznego. Paliwo dostarczane do elektrociepłowni pochodzi od lokalnych dostawców – węgiel jest kontraktowany w Polskiej Grupie Górniczej, a biomasa pochodzi m.in. od krajowych dostawców zrębki drzewnej.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0171 seconds.