Z ostatniej chwili

Hip-hop w Muzeum

2022-06-22 10:52:44 informacje
img

Początki częstochowskiego hip-hopu zostaną pokazane na wystawie w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica. Wystawa zostanie otwarta w piątek 24 czerwca o godz. 19.00.

Wystawa „SC 034 – początki częstochowskiego hip-hopu” będzie pokazywana do 4 września. Jest próbą opowiedzenia o lokalnym aspekcie tego zjawiska. O czasach przełomu XX i XXI wieku, gdy miasto było ważnym ośrodkiem hip-hopowym w Polsce. – Działo się dużo, grubo i intensywnie – uważają organizatorzy. – Jest co wspominać: czasy kaset demo, szerokich spodni, pierwszych sreber na murach, zeszytów zapisanych rymami, tanecznych mat z kartonów, bitów zgrywanych na dyskietkach, melanży na Gigancie i pl. Biegańskiego, pierwszych kontraktów płytowych, koncertów w Wakansie, Filutku, Iguanie itd. 

Za ramy czasowe ekspozycji przyjęto lata 1995-2005, ale czasem twórcy wystawy pozwolili sobie wyjść poza ten okres. Bo częstochowski hip-hop to zjawisko wieloaspektowe, które lubi się wymykać metodologicznemu szkiełku i oku. 

Organizatorzy liczą, że wystawa stanie się początkiem dyskusji o lokalnych pionierach hip-hopu i ich wkładzie w kulturalny dorobek naszego miasta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0237 seconds.