Z ostatniej chwili

Jesienne inwestycje drogowe

2020-11-04 15:49:34 informacje
img

W kilku dzielnicach Częstochowy trwają obecnie prace drogowe. Wszystkie powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

Intensywne prace budowlane są realizowane m.in. na granicy Lisińca i Grabówki w ciągu ul. Rybackiej, na Zawodziu (budowa ul. Suchej) czy na Tysiącleciu, gdzie przebudowywana jest ulica Brzeźnicka - od ul. Dekabrystów do Promenady im. Czesława Niemena. Jesienne inwestycje powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

- Pomimo obiektywnych przeciwności, związanych obecnie także z epidemią, krok po kroku realizujemy zadania drogowe, których oczekują mieszkańcy częstochowskich dzielnic. Nie możemy się ograniczać tylko do dużych unijnych inwestycji. Oczywiście nie sposób wielu potrzeb lokalnych w tym zakresie zaspokoić jednocześnie, ale dzięki obecnym, jesiennym pracom, na które udało się wygospodarować środki, odsetek dzielnicowych ulic i chodników wymagających w mieście pilnej przebudowy, znowu się zmniejszy – mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Prace przy ulicach Rybackiej i Brzeźnickiej skupiają się głównie na regulacji urządzeń w jezdni wraz z wymianą nawierzchni i poprawą zjazdów po wymianie krawężników. Ich koszt to odpowiednio: 422 tys. zł i 476 tys. zł.

Szerszy zakres realizowany jest za blisko 2,4 mln zł w ulicy Suchej na Zawodziu. Tam powstają m.in. nowa nawierzchnia, miejsca postojowe, chodnik obustronny, zjazdy indywidualne i publiczne, nowa sieć teletechniczna, budowa zatoki postojowej, kanał deszczowy i oświetlenie uliczne.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0152 seconds.