Z ostatniej chwili

Kolejne ustalenia w sprawie wypadku w Bogusławicach

2020-07-06 07:41:08 informacje
img

Policjanci z Częstochowy pracują nad wyjaśnieniem okoliczności oraz przyczyn wypadku drogowego na DK-1 w Bogusławicach - informuje częstochowska Policja. 
Kryminalni z częstochowskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Częstochowie prowadzą śledztwo w sprawie wypadku, jaki wydarzył się w czwartek 2 lipca przed 14.00 w miejscowości Bogusławice. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych i autokaru przewożącego pasażerów. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Częstochowie, Łodzi, Opolu i Radomsku. Czynności policjantów trwały do późnych godzin nocnych. Trasa DK-1 została odblokowana dopiero w piątek po 1.00.
Pierwsze informacje od uczestników zdarzenia wskazywały, że doszło do uszkodzenia opony w ciężarowej cysternie, przewożącej materiały sypkie. Policjanci w toku prowadzonych czynności zweryfikowali wstępne ustalenia. Można już wykluczyć taką hipotezę. Zmianie uległa również ilość osób biorących udział w katastrofie. Spośród 33 uczestników zdarzenia, 32 osoby zostały poszkodowane. Część obywateli Ukrainy opuściła już szpitale i została zakwaterowana w placówce oświatowej w Złotym Potoku. W piątek zostały przeprowadzone oględziny aut z udziałem biegłego w zakresu stanu technicznego pojazdów, ruchu drogowego i odtwarzania przebiegu wypadków.
51-letni mieszkaniec województwa śląskiego został doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, gdzie usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. W piątek prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0152 seconds.