Z ostatniej chwili

Kolejny śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty

2020-08-07 11:00:36 informacje
img

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, w czwartek 6 sierpnia na DK-43 w Częstochowie. W wyniku zderzenia z motocyklem śmierć poniósł 75-letni mężczyzna kierujący rowerem. To drugi w tym roku wypadek śmiertelny z udziałem rowerzysty na drogach Częstochowy.

Jak informuje częstochowska Policja, do zdarzenia doszło około godz. 13.00 na ul. św. Rocha. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem nie zachował szczególnych środków ostrożności przy zmianie pasa ruchu i wjechał wprost pod nadjeżdżający motocykl. W wyniku odniesionych obrażeń 75-letni rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala. 

Jak się okazało, 26-letni motocyklista kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a wstępne badanie wykazało, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i po użyciu środków odurzających. Wyniki pobranej do badań krwi mają zweryfikować wstępne ustalenia policji. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy i prokurator.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.016 seconds.