Z ostatniej chwili

Kradła katalizatory

2021-09-07 11:31:56 informacje
img

W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże katalizatorów na terenie Częstochowy. Policjanci podczas codziennej służby weryfikują każdą zdobytą informację, by zatrzymać sprawców tego przestępczego procederu. Dzięki wnikliwej pracy mundurowych z „czwórki” zatrzymana została w ubiegły piątek 27-letnia mieszkanka Częstochowy. Mundurowi znaleźli przy niej narzędzia służące do kradzieży i wycięty katalizator. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 5 lat więzienia. Policjanci są już na tropie drugiego ze sprawców, z którym współpracowała – informuje częstochowska Policja.

Na podstawie uzyskanych informacji, policjanci z Komisariatu IV zatrzymali 27-letnią częstochowiankę, która wspólnie z inną osobą kradła katalizatory na terenie miasta. Do zatrzymania doszło 3 września na jednej z ulic w dzielnicy Zawodzie. Gdy policjanci podjechali w rejon ogródków działkowych, zauważyli samochód marki Nissan, a przy nim 2 osoby – kobietę i mężczyznę. Na widok mundurowych mężczyzna uciekł, a kobieta wyrzuciła jakiś przedmiot w pobliskie zarośla. W wyniku przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli narzędzia, którymi sprawcy posługiwali się podczas kradzieży katalizatorów, a w pobliskich krzakach znaleźli element układu wydechowego, którego pozbyła się 27-letnia kobieta.

Jak się okazało, kobieta w połowie sierpnia dokonała 2 kradzieży katalizatorów w dzielnicy Północ i już wcześniej była karana za podobne przestępstwa. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0166 seconds.