Z ostatniej chwili

Miejskie lokale użytkowe z nowymi najemcami

2021-02-05 10:34:29 informacje
img

W trzech lokalach użytkowych: na Rakowie i Starym Mieście będą prowadzone usługi oraz działalność gastronomiczna – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W lokalu przy al. Pokoju 5 – o pow. 33,14 m² – znajdzie się pracownia protetyczna. Stawka za 1 m kw. powierzchni użytkowej wyniesie 17 zł netto.

Gdyby jednak zwycięski oferent z jakichś względów nie podpisał umowy na wynajem tego lokalu, to zgodnie z regulaminem załączonym do zarządzenia prezydenta Częstochowy z 16 września 2019 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali użytkowych i garaży niestanowiących odrębnych nieruchomości, do zawarcia umowy najmu będzie kwalifikować się inny oferent spełniający zawarte tam kryteria. W takim przypadku w lokalu przy al. Pokoju 5 prowadzona będzie pracownia cukiernictwa artystycznego oraz sprzedaż akcesoriów urodzinowych, a stawka za 1 m kw. powierzchni użytkowej wyniesie 15 zł netto.   

Lokal o powierzchni 32,50 m kw. przy al. Pokoju 2 zostanie przeznaczony na działalność z zakresu gastronomii. Stawka za najem wyniesie 26 zł netto za 1 m kw. powierzchni użytkowej.

Przy ul. Ogrodowej 15, w lokalu o powierzchni 34,34 m kw., powstanie natomiast salon barberski. Stawka za 1 m kw. powierzchni użytkowej to 15,10 zł netto.  

Nieograniczony przetarg pisemny na wynajmem lokali użytkowych i garaży odbył się 29 stycznia, a jego wyniki zostały zatwierdzone przez prezydenta miasta 3 lutego. Wyłonieni oferenci mają 7 dni od dnia ogłoszenia wyników na zawarcie umowy najmu z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o. Częstochowa.         

Page generated in 0.0159 seconds.