Z ostatniej chwili

Mycie przystanków

2022-08-05 14:42:37 informacje
img

Mycie przystanków
Do września potrwa akcja mycia przystankó. Oprócz miejskich wiat przystankowych czyszczone będą też m.in. ławki, kosze, bariery oraz System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Rozpoczęło się kompleksowe mycie całej infrastruktury przystankowej na częstochowskich przystankach komunikacji miejskiej. Obejmie łącznie: 474 wiat, 237 ławek, 694 kosze, 50 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, 670 m kw. tzw. błotochronów (transparentnych wygrodzeń - barier pomiędzy przystankami tramwajowymi a jezdnią) oraz znaków D-15 i D-17 (oznaczających przystanki autobusowe i tramwajowe).
W ramach testów błotochrony na przystanku tramwajowym przy al. Jana Pawła II w kierunku centrum zostaną po umyciu pokryte powłoką hydrofobową, która powoduje nieprzywieranie kurzu i innych zanieczyszczeń do powierzchni wygrodzenia. Pozwoli to dłużej utrzymać w czystości te elementy, które są szczególnie narażone na zabrudzenia od strony jezdni, zwłaszcza w czasie opadów. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, takim zabezpieczeniem zostaną objęte wszystkie bariery przeciwbłotne zamontowane na przystankach tramwajowych.
Cała ta infrastruktura znajduje się na 796 przystankach autobusowych i tramwajowych, administrowanych przez Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy.
Do mycia używane są ekologiczne środki czystości i gorąca woda pod ciśnieniem, które również działają dezynfekcyjnie i antyalergicznie.
Cały proces potrwa około miesiąca i powinien się zakończyć z początkiem roku szkolnego. Mycie prowadzone jest w ramach bieżącego utrzymania infrastruktury przystankowej. Kolejne kompleksowe mycie będzie przeprowadzone jeszcze w tym roku przed okresem zimowym.
Pasażerki i pasażerowie oczekujący na przystankach proszeni są o wyrozumiałość i umożliwienie wykonywania pracy ekipom realizującym zadanie.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.