Z ostatniej chwili

Na ratunek pasażerom

2020-05-25 11:14:00 informacje
img

W ostatnich dniach pracownicy częstochowskiego MPK podjęli dwie interwencje, by ratować życie i zdrowie pasażerów komunikacji miejskiej. 
W jednym przypadku kierowca autobusu za tramwaj linii 123 w okolicy przystanku Centrum w al. Wolności podjął próbę reanimacji mężczyzny, który zasłabł na przystanku. Czynności resuscytacyjne były prowadzone do przyjazdu służb ratowniczych. Niestety, walka ta nie zakończyła się sukcesem, mężczyzna zmarł w drodze do szpitala. W innej części miasta natomiast w okolicach Rynku Wieluńskiego, pani kierowca udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie z atakiem padaczki. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego człowiek był zabezpieczony, a pomoc dotarła do niego na czas. 
Te dwie sytuacje pokazały, jak ważne jest przygotowywanie naszych kierowców i motorniczych do sytuacji krytycznych, które mogą napotkać podczas obsługiwania pasażerów. Temu służą m.in. regularne szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy samoobrony - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie. 

Page generated in 0.0147 seconds.