Z ostatniej chwili

Nagat zaprezentował swe umiejętności

2022-12-01 12:58:17 informacje
img

Częstochowscy przewodnicy psów służbowych w niedzielę uczestniczyli w otwarciu wybiegu dla psów na Ostatnim Groszu. Czworonożny funkcjonariusz – Nagat zaprezentował swoje umiejętności podczas pokazu tresury i pozorowanego pościgu za przestępcą. Policjanci natomiast przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie - informuje częstochowska Policja.
W niedzielę przy al. Niepodległości odbyło się uroczyste otwarcie parku dla psów. Podczas tej imprezy nie mogło zabraknąć policyjnego owczarka niemieckiego  Nagata, który bardzo często odwiedza mieszkańców miasta, biorąc udział w prelekcjach i festynach.
Nagat pod bacznym okiem swojego opiekuna starszego aspiranta Tomasza Powązki chętnie wziął udział w pokazie tresury i posłuszeństwa, a na zakończenie zademonstrował, jak wygląda pościg za przestępcą, w rolę którego wcielił się młodszy aspirant Robert Wielgos. Policjanci opowiedzieli również obecnym tam mieszkańcom, jak wygląda służba w Policji, na czym polega doskonalenie umiejętności policyjnych czworonogów oraz jak się zachować w sytuacji ataku agresywnego psa.
Pamiętajmy, że agresywny pies, zanim zaatakuje, wysyła znaki ostrzegawcze, często ma zjeżoną sierść, położone uszy, sztywne nogi, uniesiony ogon, warczy, szczeka, pokazuje zęby, skacze dookoła osoby, którą osacza. Co wtedy zrobić i jak zachować się w przypadku ataku psa. Oto kilka podstawowych zasad:
- stań, nie uciekaj (pies ma instynkt pościgu i złapania ofiary - jest przecież potomkiem wilka),
- nie patrz psu w oczy,
- - nie okazuj strachu,
nie odwracaj się, zwłaszcza jeśli pies jest duży, bo gdy skoczy na ciebie, może Cię przewrócić,
- stań do psa bokiem, na lekko rozstawionych nogach, to pozwali Ci utrzymać równowagę,
staraj się przyjąć pozycję żółwia, by ochronić te części ciała, które zwykle gryzie pies.


Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0167 seconds.