Z ostatniej chwili

Nowe częstochowskie ulice

2020-08-31 12:28:17 informacje
img

Ulice Braci Krzemińskich, Objazdowa i Mundurowa pojawią się na mapach Częstochowy. Uchwały w sprawie nadania nowych nazw  radni podjęli na sesji 27 sierpnia - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Bracia Krzemińscy - pionierzy polskiej kinematografii - będą patronować bocznej drodze wewnętrznej od ul. mjr Henryka Sucharskiego w Kiedrzynie. Z taką propozycją do Zespołu ds. Nazewnictwa Obiektów Miejskich zwrócił się Wydział Geodezji i Kartografii UM. Na podstawie opinii Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Zespół odniósł się do tej propozycji pozytywnie.

Na mapie miasta – w dzielnicy Gnaszyn Kawodrza – pojawi się ulica Objazdowa. Z prośbą o nadanie takiej nazwy drodze bocznej od ul. Przejazdowej zwróciła się do prezydenta grupa radnych. O formalną zgodę do okolicznych mieszkanek i mieszkańców wystąpił Wydział Geodezji i Kartografii UM, a po jej uzyskaniu Zespół ds. Nazewnictwa Obiektów Miejskich nadał bieg całej procedurze.

Nazwę Mundurowa zyskała boczna droga wewnętrzna od ul. Reduty na Stradomiu. Pod koniec zeszłego roku jeden z mieszkańców działki, na której znajduje się ulica, wraz z innymi współwłaścicielami wystąpił z inicjatywą nadania jej takiej nazwy. Pozytywnie odniósł się do tego Zespół ds. Nazewnictwa Obiektów Miejskich.

Podjęte przez radnych uchwały w kwestii nowych ulic wejdą w życie dwa tygodnie po ogłoszeniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0137 seconds.