Z ostatniej chwili

Oferował do sprzedaży ekogroszek i karty graficzne

2022-11-16 11:58:53 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 25-letniego mieszkańca Częstochowy, który oszukał kilkanaście osób na kwotę ponad 60 tys. zł poprzez portal aukcyjny. Częstochowianin oferował do sprzedaży ekogroszek i karty graficzne, których nie posiadał. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali zgłoszenia o oszustwie od 17 osób, które dokonały zakupów przez Internet. 9 klientów kupiło karty graficzne, a 8 ekogroszek. Łącznie stracili ponad 60 tys. zł, a zakupionych produktów nigdy nie otrzymali. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 25-letniego mieszkańca Częstochowy, który już wcześniej był karany przez inne jednostki Policji za podobne przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że dotąd do sądów trafiło 20 aktów oskarżenia przeciwko 25-latkowi.

Już w lipcu policjanci z Częstochowy wpadli na trop 25-letniego oszusta. Usłyszał wtedy zarzuty oszustwa 3 osób przy sprzedaży kart graficznych. Jednak mimo to kontynuował swój przestępczy proceder, dodając do ofert sprzedaży ekogroszek. Kilka miesięcy później miał już na swoim koncie 17 kolejnych osób  oszukanych tak samo. W ubiegłym tygodniu sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował, że młody oszust kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Uwaga!

Zakupy poprzez Internet, zwłaszcza przed świętami, cieszą się ogromną popularnością. Są bardzo wygodne i dają możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów internetowych czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci, musimy jednak pamiętać, że Internet to również miejsce, gdzie działają przestępcy, którzy chcą się wzbogacić naszym kosztem. Policja apeluje, aby korzystając z tej formy zakupów, zachować podstawowe środki ostrożności i zdrowy rozsądek. Za każdym razem sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. W miarę możliwości korzystajmy z opcji płatności za zakupy „za pobraniem”. Bądźmy czujni i nie dajmy się okraść!

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0158 seconds.