Z ostatniej chwili

Parkitka nagrodzona za walkę z epidemią

2021-02-04 10:59:06 informacje
img

Parkitka nagrodzona za walkę z epidemią

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie już po raz 20. rozdała wyróżnienia w ramach plebiscytu „Jurajski Produkt Roku”. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Zbigniew Bajkowski, Dyrektor WSS im. NMP w Częstochowie oraz Piotr Krawczyk, koordynator punktu pobrań wymazów na COVID-19.

Plebiscyt „Jurajski Produkt Roku” co roku wyróżnia osoby, firmy oraz instytucje, które szczególnie angażują się w działania mające wspierać lokalną społeczność. Podczas tegorocznej edycji nagrody przyznano w 15 kategoriach.

 – Wyróżnienie za realizację działań na rzecz zwalczania epidemii COVID-19 to efekt pracy wszystkich pracowników Szpitala. Wspólnymi siłami udało nam się wdrożyć rozwiązania, które usprawniły funkcjonowanie naszej placówki podczas epidemii. Co ważne, nie przerwaliśmy działalności dydaktycznej dla naszych studentów wydziału lekarskiego, pielęgniarskiego, fizjoterapii czy psychologii – mówi Zbigniew Bajkowski. – Dzięki wytrwałości i wielkiemu zaangażowaniu całego zespołu udało nam się stawić czoła licznym wyzwaniom minionych miesięcy. Zdaję sobie sprawę, że przed nami kolejne trudne tygodnie, mimo to patrzę w przyszłość z optymizmem – dodaje.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie to jedna z największych placówek medycznych w regionie. W momencie wybuchu światowej pandemii ośrodek ten stał się jednym z kluczowych miejsc walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Polsce. Nie tylko przyjmowano pacjentów zarażonych wirusem, ale także otwarto punkt drive-thru umożliwiający pobieranie wymazów. Obecnie w placówce prowadzone są szczepienia dla grupy 0 i 1.

Page generated in 0.0146 seconds.