Z ostatniej chwili

Pierwszy egzamin

2020-10-28 10:38:20 informacje
img

Policyjni jeźdźcy z częstochowskiego zespołu konnego przeszli egzamin I stopnia, sprawdzający ich umiejętności. Musieli wykazać się sporymi umiejętnościami, pokonując różnorodne przeszkody. Oboje mundurowi zaliczyli wszystkie zadania kontrolne, jakim zostali poddani. Będą teraz mogli wspomagać innych policjantów w patrolowaniu terenów leśnych i dróg o małym natężeniu - informuje częstochowska Policja.    

W poniedziałek 26 października odbył się egzamin I stopnia, któremu poddani zostali sierż. Katarzyna Lewińska-Kocik na koniu Larnaka i st. post. Wojciech Grajcar na koniu Van.

Egzamin ten to sprawdzian umiejętności jeździeckich funkcjonariuszy i posłuszeństwa ich koni. Stopień I oznacza gotowość do służby w miejscach o słabym natężeniu ruchu i na terenach leśnych. Jednocześnie mundurowi rozpoczęli proces szkoleniowy zmierzający do zdania egzaminu II stopnia, uprawniający do zabezpieczania imprez masowych.

Do oceny umiejętności policjantów powołano komisję, której przewodniczyli koordynatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - nadkom. Marcin Siewiert i asp. szt. Adam Chmel, a także nadkom. Artur Włodarski – naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0179 seconds.